Hiszpański

Jedziesz do USA? Prócz angielskiego warto znać hiszpański!

Czy warto znać hiszpański w Stanach Zjednoczonych?

Oczywiście, że tak! Kursy hiszpańskiego tuż zaraz po języku angielskim są najchętniej i najczęściej wybieranym językiem. Angielski jest niezbędny do podróżowania po Europie czy Stanach Zjednoczonych, ale musisz pamiętać, że istnieją takie miejsca w USA, gdzie hiszpański jest mile widziany. Odrobina geografii!

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej leżą na kontynencie amerykańskim, prócz USA znajdują się jeszcze Kanada i Meksyk. Zdaniem lingwistów w języku hiszpańskim mówi się aż w ponad stu trzydziestu krajach, a w ponad pięćdziesięciu z nich hiszpański jest najczęściej używany językiem. Po hiszpańsku najczęściej mówi się w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Ameryce Środkowej. Wybierając się na wakacje do Miami lub do Los Angeles hiszpański przyda Ci się w hotelach, restauracjach i barach. W południowych stanach język hiszpański jest drugim, tuż po angielskim najważniejszym językiem.

Kursy językowe to świetna propozycja na przełamanie językowych barier!

Kursy hiszpańskiego i angielskiego są popularnymi kursami wybieranymi w szczególności przez dzieci i młodzież. Wyjazd na kurs czy szkolenie z języka obcego jest świetną propozycją dla osób, które gramatycznie i stylistycznie opanowały język do perfekcji, ale brakuje im odwagi do swobodnej komunikacji. Wyjazd wymusi na nieśmiałych osobach chęć do rozmowy w obcym języku. Jeśli nie potrafimy udzielić płynnej odpowiedzi, przełamujmy swoje bariery! To psychiczna blokada spowodowana obawą przed popełnieniem błędu nie pozwala nam na swobodną komunikację. Codzienne posługiwanie się językiem za granicą sprawi, że blokady z czasem miną. I wtedy możemy czerpać radość ze swobodnej rozmowy z obcokrajowcem. Zdaniem lingwistów wyjazdy szkoleniowe, kursy językowe za granicą są najlepszą i najskuteczniejszą metodą na pozbycie się wewnętrznych ograniczeń. Dzięki wielu rozmowom z ludźmi z całego świata nauczysz się płynnie i swobodnie wyrażać swoje myśli.

Poznasz ich zwyczaje oraz kulturę. Przedstawiciele placówek edukacyjnych wybiorą dla Ciebie optymalny kurs biorąc pod uwagę twój budżet, miejsce docelowe oraz rodzaj przeprowadzanych zajęć. Zazwyczaj masz do wyboru zajęcia indywidualne, grupowe, biznesowe w niezapomnianych miejscach na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *